a

Follow Us:

– 30% na wszystkie produkty KOD: SHOOTY-30

Video zawładnęło Internetem

Video zawładnęło Internetem

Video zawładnęło Internetem – przyswajamy je w naprawdę dużych ilościach i szaleńczym tempie. Najlepszym dowodem na to, że ruchomy przekaz stał się jednym z ważniejszych trendów w komunikacji jest fakt, iż dwa giganty, czyli Facebook i Google od dłuższego czasu promują tego typu treści, a marki na całym świecie włączyły video marketing w standard swoich działań komunikacyjnych. Świeżą formą, która właśnie zdobywa popularność jest video packshot – kilkusekundowa prezentacja produktu w ruchomej formie.

Dlaczego video wygrywa w sieci?

Ludzie w dzisiejszych czasach najczęściej wybierają te formy przekazu, które nie wymagają od nich dużego zaangażowania, wysiłku. Sama czynność oglądania video jest dość bierna – może towarzyszyć innym aktywnościom. A to sprawia, że kiedy do wyboru jest przeczytanie tekstu lub obejrzenie filmu, najczęściej wybrana zostaje ta druga opcja. „Przeklikanie” galerii zdjęć produktu również jest mniej atrakcyjne i wygodne dla odbiorcy, niż obejrzenie go w ruchu. Warto zauważyć, że trend video marketingu nie jest wykorzystywany jedynie przez wielkie brandy. To też szansa dla małych, lokalnych firm, aby podkreślić swój charakter.

Jak skutecznie wykorzystać krótkie formaty video w komunikacji?

Aby móc efektywnie i skutecznie wykorzystać materiał video w komunikacji, musimy sobie odpowiedzieć na kluczowe pytania: jaki cel chcemy osiągnąć? Jakie formaty najlepiej sprawdzą się w mojej branży?

W sprzedaży internetowej idealnie sprawdzą się video packshoty, czyli kilkusekundowy film prezentujący produkt. Może to być przedmiot na jednolitym tle lub w szerszym kontekście – z modelką, w towarzystwie roślin lub innych rzeczy, które podkreślą jego charakter. Taki packshot uatrakcyjni wizualne aspekty sklepu internetowego oraz zadziała na wyobraźnię klienta, co może pozytywnie zadziałać na jego decyzję zakupową.

Sprzedaż w sieci to jednak nie tylko autorska platforma, to również (jak nie przede wszystkim) Social Media i ich potencjał reklamowy. Video packshoty to rozwiązanie szyte na Facebooka i Instagrama. To na tych portalach widać przede wszystkim jak silny jest trend video contentu. Wg. badań aż 42% ankietowanych za najbardziej użyteczny w kontekście decyzji zakupowej wskazało relację w formie video, pokazującą jego praktyczne zastosowanie, a 40% instastory. Ciekawostką jest to, że jedynie ok. 12% badanych uznało reklamy na Instagramie za nachalne, co często zdarza się dla odbioru treści reklamowych w innych mediach. Ludzie szukają rozwiązań, np. wtyczek do przeglądarek, aby móc uniknąć reklam, chcą się ich po prostu pozbyć. Świadczy to o tym, że przemyślane planowanie komunikacji na Instagramie może odnieść bardzo dobry efekt w sprzedażowy.